Těšínská 1586/66
Opava
74601
IČ: 27840603

+420 605 027 841
(pacienti MUDr. Holešové + dentální hygiena)

+420 605 044 700 (pacienti MDDr. Rychtarové a MDDr. Kubrické)

opavadent@email.cz

ENDODONCIE / ČIŠTĚNÍ ZUBNÍCH KANÁLKŮ

Výrazně poškozený zub může být stále zachráněn ošetřením zubních kanálků (endodontické ošetření). Procedura spočívá v odstranění poškozených částí zubu, očištění a dezinfekci a následném vyplnění a zapečetění zubu. Ošetření zubních kanálků zachovává původní zub.

Ošetření zubních kanálků je často používanou procedurou, která pacientovi pomůže od bolesti zubů a může zachránit těžce poničené a infikované zuby. Pacient často potřebuje endodontické ošetření v okamžiku, kdy má zánět nebo infekci zasahující zubní dřeň.
Při endodontickém ošetření je zanícená nebo infikovaná tkáň odstraněna a vnitřek zubu je opatrně vyčištěn, desinfikován, a poté hermeticky vyplněn elastickým materiálem. Na závěr je zub dostavěn výplní či korunkou.

Důvody pro podstoupení endodontického ošetření:

  1. hluboký kaz
  2. úraz zubu s odhalením zubní dřeně
  3. rozsáhlé a nákladné protetické práce (pokud by zub pod nimi umřel, musela by se celá sundat - nenávratně poškodit)

Endodontické ošetření pomáhá zachovat vlastní zuby. Umožní tak pacientům mít stále stejný požitek z kousání a oddaluje potřebu dalších stomatologických zásahů. Spolu se správnou péčí může ošetření zubních kanálků zachránit váš chrup na celý život.

Endodontické ošetření je téměř bezbolestné, se snadným průběhem rekonvalescence.

Pokud jste již endodontické ošetření podstoupili a vaše potíže přetrvávají, je zde často možnost opakovaného endodontického ošetření (reendodoncie), kdy se kořenové kanálky vyčistí od původní výplně a setrvávajícího zdroje zánětu (bakterie, přehlédnutý neošetřený kanálek).