Estetická stomatologie

Nejen zdravé, ale také krásné bílé zuby dotvářejí Vaši image, Vaši osobnost. Využijte proto naší široké nabídky služeb v oblasti estetické stomatologie. 

Náš profesionální tým je vždy připraven Vám poradit.

 

FOTOKOMPOZITNÍ „Bílé plomby“

Ošetření zubního kazu spočívá ve správné diagnóze, v jeho odvrtání a nahrazení novým materiálem. Tento materiál musí splňovat mnoho vlastností, 

které zuby přirozeně mají. Zároveň by měl svojí barvou, odolností a tvarem být co nejblíže Vašemu původnímu zubu. 

Používáme nejkvalitnější kompozitní materiály, které jsou dobarvovány a míchány individuálně, dle potřeb pacienta. 

konec AMALGÁMU

V současné době je  v některých vyspělých zemích  amalgámová plomba již dlouhou řadu let zakázána.

Příprava amalgámu je škodlivá nejen pro pacienta, ale také pro stomatologa a jeho sestru, která amalgám připravuje. Jedná se o výpary z rtuti s dalšími kovy. 

Z dlouhodobého hlediska se v případě amalgámové plomby jedná o kov, který má zcela jinou tepelnou roztažnost, než Váš zub.

Tím dochází k tvorbě mikroprasklin, které mají za následek odlomení zubu.

Také může dojít k vytvoření spáry a podkažení amalgámové plomby.

Dalším velkým problémem je, že pro umístění amalgámu se musí odvrtat nepoměrně větší množství zdravého zubu, než u kompozitní výplně.

 

ZUBNÍ FASETY

Keramické fazety jsou tenoučké plátky keramiky vyrobené v zubní laboratoři a lepené specielním lepidlem na sklovinu zubu. 

Při tomto ošetření zub brousíme zpravidla zcela minimálně nebo dokonce vůbec, jedná se o velmi šetrné a zároveň trvanlivé ošetření.

Nejčastěji se fasety zhotovují na přední zuby, které jsou viditelné při Vašem úsměvu.

 

KERAMICKÉ KORUNKY

Keramické korunky, inlaye a onlaye se používají zejména při zubních kazech většího rozsahu, kdy již zub nelze ošetřit pouze zubní výplní. 

Pokud zub ztratí větší množství tvrdé zubní tkáně a není již možné ho dostavět bílou výplní, použijeme celokeramickou nebo metalokeramickou korunku. Typ korunky nebo dostavby zubu zvolí naši stomatologové vždy tak, aby zaručoval co nejdelší trvanlivost a zároveň vysokou estetiku. 

Korunky se zhotovují v zubní laboratoři, kde je zaručena jejich nejvyšší kvalita, tvar a dokonalé dobarvení dle okolních zubů Vašeho chrupu.